
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Snap in |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
Stock: 498
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26371
Ext.Price$0.26371
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26371 | $0.26371 |
| 10 | $0.20861 | $2.08610 |
| 50 | $0.18106 | $9.05300 |
| 100 | $0.15714 | $15.71400 |
| 500 | $0.14395 | $71.97500 |
| 1000 | $0.13599 | $135.99000 |
